آدرس

امور اداری    ۷۰ ۲۰ ۹۱۰۰ (۰۲۱)

تقویت مهارت ریدینگ (Reading) و درک مطلب زبان انگلیسی

تقویت مهارت ریدینگ و درک مطلب زبان انگلیسی: راهنمای جامع

مهارت ریدینگ یا خواندن، یکی از مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی است که نقش حیاتی در زندگی روزمره، پیشرفت تحصیلی و شغلی ایفا می‌کند. با تقویت مهارت ریدینگ، می‌توانید به انبوه اطلاعات موجود در منابع انگلیسی دسترسی پیدا کنید، با افراد انگلیسی زبان در سطوح مختلف ارتباط برقرار کنید، در امتحانات و مقاطع تحصیلی بالاتر موفق شوید و فرصت‌های شغلی خود را ارتقا دهید.

ادامه مطلب »
۹ روش موثر برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی در خانه

9 روش موثر برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی در خانه

زبان انگلیسی یکی از زبان‌های بین‌المللی است که در بسیاری از زمینه‌های زندگی کاربرد دارد. از جمله مهم‌ترین کاربردهای زبان انگلیسی می‌توان به ارتباطات بین‌المللی، تجارت، گردشگری و آموزش اشاره کرد. به همین دلیل، یادگیری زبان انگلیسی برای بسیاری از افراد ضروری است.

ادامه مطلب »
نحوه انتخاب بهترین دیکشنری: راهنمای گام به گام

نحوه انتخاب بهترین دیکشنری: راهنمای گام به گام

دیکشنری یکی از ابزارهای ضروری برای یادگیری هر زبانی است. دیکشنری به ما کمک می‌کند تا معنای کلمات جدید را بیاموزیم، تلفظ آنها را درست بفهمیم و کاربرد آنها را در جمله تشخیص دهیم. اما با وجود تنوع دیکشنری‌های موجود در بازار، انتخاب بهترین دیکشنری برای خودمان می‌تواند دشوار باشد.

در این مقاله، ما به شما کمک می‌کنیم تا بهترین دیکشنری را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

ادامه مطلب »
10 داستان‌ کوتاه انگلیسی برای کودکان: راهی جذاب برای یادگیری زبان

10 داستان‌ کوتاه انگلیسی برای کودکان: راهی جذاب برای یادگیری زبان

داستان‌های کوتاه انگلیسی برای کودکان می‌توانند نقش مهمی در یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان ایفا کنند. این داستان‌ها می‌توانند کودکان را با زبان انگلیسی آشنا کنند، دایره لغات و مهارت‌های خواندن و نوشتن آنها را بهبود بخشند و به آنها کمک کنند تا با فرهنگ انگلیسی آشنا شوند.

ادامه مطلب »
چگونه در مورد شغل خود به زبان انگلیسی صحبت کنیم؟

چگونه در مورد شغل خود به زبان انگلیسی صحبت کنیم؟

شغل یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی هر فرد است و به همین دلیل، یکی از موضوعات رایج در معاشرت‌های کاری و خانوادگی، صحبت کردن درباره شغل شماست است. اگر شما هم در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید، احتمالاً این سوال برایتان پیش آمده است که چگونه در مورد شغل خود به زبان انگلیسی صحبت کنیم؟ در این مقاله، به این سوال پاسخ می‌دهیم و نکاتی را برای صحبت کردن درباره شغل در زبان انگلیسی به شما آموزش می‌دهیم.

ادامه مطلب »
یادگیری زبان انگلیسی از صفر: روش‌ها و نکات کلیدی

یادگیری زبان انگلیسی از صفر: روش‌ها و نکات کلیدی

یادگیری زبان انگلیسی از صفر، یک فرآیند زمان‌بر و سخت به نظر میرسد، اما با پیروی از روش‌های صحیح و پشتکار، می‌توانید به موفقیت برسید. در این مقاله، به بررسی برخی از روش‌های کلیدی و نکات مهم در یادگیری زبان انگلیسی از صفر می‌پردازیم

ادامه مطلب »
تقویت زبان انگلیسی با تماشای سریال‌های انگلیسی زبان: 10 سریال برتر

تقویت زبان انگلیسی با تماشای سریال‌های انگلیسی زبان: 10 سریال برتر

تماشای سریال‌های انگلیسی زبان روشی عالی برای تقویت زبان انگلیسی است. این سریال‌ها به شما کمک می‌کنند تا با ساختار زبان انگلیسی آشنا شوید، مهارت‌های شنیداری و مکالمه خود را تقویت کنید و دامنه لغات و اصطلاحات خود را گسترش دهید.

در این مقاله، ۱۰ سریال انگلیسی زبان را برای تقویت زبان انگلیسی معرفی می‌کنیم. این سریال‌ها در سطح‌های مختلف زبانی قرار دارند و برای زبان‌آموزان مبتدی، میانی و پیشرفته مناسب هستند.

ادامه مطلب »
17 کارتون برای یادگیری زبان با انیمیشن

17 کارتون برای یادگیری زبان با انیمیشن

انیمیشن‌ها می‌توانند روشی سرگرم‌کننده و جذاب برای یادگیری زبان باشند. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا دایره لغات خود را گسترش دهید، مهارت شنیداری خود را بهبود بخشید و حتی با فرهنگ و آداب و رسوم زبان مقصد آشنا شوید. در این مقاله، ما به معرفی 17 کارتون برای یادگیری زبان با انیمیشن می‌پردازیم. این کارتون‌ها از زبان‌های مختلفی هستند و برای طیف گسترده‌ای از سنین مناسب هستند.

ادامه مطلب »
۱۰ فیلم کوتاه انگلیسی برای یادگیری زبان

10 فیلم کوتاه انگلیسی برای یادگیری زبان

تماشای فیلم‌های کوتاه انگلیسی، روشی مؤثر و سرگرم‌کننده برای یادگیری زبان است. این فیلم‌ها داستان‌های ساده و جذابی دارند که به زبان‌آموزان کمک می‌کنند تا با کلمات و عبارات جدید آشنا شوند، تلفظ صحیح کلمات را یاد بگیرند، گویش و لهجه انگلیسی را بشناسند، معنی کلمات و عبارات را در شرایط واقعی یاد بگیرند و با فرهنگ مردم انگلیسی‌زبان آشنا شوند.

در این مقاله، ۱۰ فیلم کوتاه انگلیسی برای یادگیری زبان معرفی شده است. این فیلم‌ها موضوعات مختلفی را پوشش می‌دهند و برای زبان‌آموزان در سطوح مختلف مناسب هستند.

ادامه مطلب »
آزمون سلپیپ چیست؟ راهنمای جامع آزمون CELPIP

آزمون سلپیپ چیست؟ راهنمای جامع آزمون CELPIP

آزمون سلپیپ چیست؟ CELPIP اصلی‌ترین آزمون سنجش مهارت زبان انگلیسی در کشور کانادا است که با اهداف مهاجرت و اقامت دائم، کسب تابعیت و مقاصد حرفه‌ای و کاری برگزار می‌شود و ۲ نوع متفاوت دارد.
اگر شما نیز قصد شرکت در آزمون CELPIP را دارید، توصیه می کنیم که تا انتهای این مطلب همراه ما باشید!

ادامه مطلب »
آزمون GMAT چیست؟ (معرفی کامل + نمونه سوال)

آزمون GMAT چیست؟ (معرفی کامل + نمونه سوال)

آزمون GMAT چیست؟ جی مت آزمونی بین المللی است که ارائه مدرک آن جهت ورود به یکی از رشته های مدیریت، MBA، اقتصاد، تجارت و بازرگانی در یکی از هزاران دانشگاه مرتبط با این حوزه ها در قاره های آمریکای شمالی و اروپا الزامی است.
اگر شما نیز قصد شرکت در آزمون GMAT را دارید، توصیه می کنیم که تا انتهای این مطلب همراه ما باشید!

ادامه مطلب »
آزمون تولیمو چیست؟ (معرفی کامل + نمونه سوال)

آزمون تولیمو چیست؟ (معرفی کامل + نمونه سوال)

آزمون تولیمو (Tolimo)  توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا می‌شود و آزمونی استاندارد برای تعیین سطح دانش زبان انگلیسی می‌باشد. این آزمون برای داوطلبان دکترای داخل کشور (دانشگاه‌های آزاد و سراسری) معتبر است.
اگر شما نیز قصد شرکت در این آزمون را دارید، توصیه می کنیم که تا انتهای این مطلب همراه ما باشید!

ادامه مطلب »
آزمون KET چیست؟ (معرفی کامل + نمونه سوال)

آزمون KET چیست؟ (معرفی کامل + نمونه سوال)

آزمون Key English Test (KET) یا کت مانند بسیاری از آزمون‌های بین‌المللی، با هدف سنجش مهارت‌های ۴ گانه زبان‌آموزان طراحی شده‌است. این آزمون توسط دانشگاه کمبریج برگزار میشود. زبان آموزان مبتدی با شرکت در این آزمون ها میتوانند مهارت های لیستنینگ، اسپیکینگ، رایتینگ و ریدینگ را مورد سنجش قرار دهند.
اگر شما نیز قصد شرکت در این آزمون را دارید، توصیه می کنیم که تا انتهای این مطلب همراه ما باشید!

ادامه مطلب »
آزمون CPE چیست؟ (معرفی کامل + نمونه سوال)

آزمون CPE چیست؟ (معرفی کامل + نمونه سوال)

Certificate of Proficiency in English یا CPE گواهی تسلط به زبان انگلیسی، و یک مدرک زبان انگلیسی است.
این گواهی توسط کمبریج ارایه میشود و نشان دهنده سطوح بالایی از دانش زبان انگلیسی است. این آزمون ثابت می کند که یک داوطلب به زبان انگلیسی مسلط است و می تواند در محیط انگلیسی زبان بخواند، صحبت کند، گوش کند و ارتباط برقرار کند. این آزمون در سرتاسر جهان توسط بسیاری از مؤسسات آموزشی و شرکتی به عنوان مدرکی مبنی بر مهارت در سطح استثنایی در زبان انگلیسی تأیید و پذیرفته شده است و در آن داوطلبان در 4 بخش، لیستنینگ، راتینگ، اسپیکینگ و ریدینگ مورد ارزیابی قرار میگیرند
اگر شما نیز قصد شرکت در این آزمون را دارید، توصیه می کنیم که تا انتهای این مطلب همراه ما باشید!

ادامه مطلب »
آزمون PET چیست؟ (معرفی کامل + نمونه سوال)

آزمون PET چیست؟ (معرفی کامل + نمونه سوال)

یکی از آزمون های مطرح و معروف بین المللی برای سطح متوسط به پایین با نام آزمونPET (پت) شناخته می شود. با گذراندن این آزمون زبان آموزان می توانند میزان تسلط به زبان انگلیسی در سطوح متوسطه را نشان دهند. انتظار می رود تا زبان آموزان این سطح از قدرت کافی انتقال مفاهیم و همچنین ارتباط با مردم کشور های انگلیسی زبان برخوردار باشند.
اگر شما نیز قصد شرکت در آزمونPET را دارید، توصیه می کنیم که تا انتهای این مطلب همراه ما باشید!

ادامه مطلب »

دوجلسه آزمایشی رایگان!

دو جلسه 100% رایگان تعیین سطح و شرکت در کلاس های آموزش مکالمه زبان تلفنی ECC فقط با پرکردن فرم زیر:

آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته!

ما در این صفحه همه تکنیک‌ها و اصول ریز و درشت یادگیری زبان انگلیسی، از لغات تا گرامر، منابع آموزش زبان انگلیسی و غیره را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بتوانید به سادگی زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

یادگیری زبان انگلیسی رایگان

این روزها تعداد افرادی که سعی می کنند قسمتی از وقت خودشون و صرف یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم خود  کنند روبه افزایش است. در بسیاری کشورها زبان انگلیسی به عنوان بخشی از سیلابس آموزشی در مدارس گنجانده شده و خانواده ها کودکان خود را از سنین پایین تشویق به خواندن زبان انگلیسی می کنند. اما واقعا گذاشتن این همه وقت انرژی و هزینه لازمه؟ آیا خواندن زبان انگلیسی اینقدر اهمیت داره؟

اگه بدنبال یه کار بهتر هستین یا حتی برنامه مسافرت به دور دنیا رو دارین خواندن زبان انگلیسی چه از نظر پیشرفت شخصی و چه از نظر حرفه ای می تونه خیلی بهتون کمک کنه. یادگیری زبان انگلیسی  شانس  استفاده از فرصت های شغلی جدید در سراسر دنیا رو افزایش میده. می تونید مهارت های جدیدی کسب کنید و با آدمهای مختلفی در سراسر دنیا آشنا بشید.

مزایای یادگیری زبان انگلیسی

1- زبان  انگلیسی  یک زبانی جهانی است

زبان انگلیسی زبان مشترک در سراسر جهان است. از هر 5 نفر در جهان ، 1 نفر می تواند به انگلیسی صحبت کند و یا حداقل زبان انگلیسی را متوجه می شود.

2- خواندن زبان انگلیسی می تواند به شما کمک کند تا شغل بهتری پیدا کنید

انگلیسی زبان انواع علوم از هوا و فضا گرفته تا کامپیوتر ودیپلماسی و گردشگری است با یادگرفتن زبان انگلیسی شانس شما برای پیدا کردن یک موقعیت شغلی خوب در شرکت های چندملیتی چه در کشور خودتان و یا در خارج از کشور بسیار بالا می رود

3- با یادگیری زبان انگلیسی شما می توانید با آدم های جدید به راحتی آشنا شوید

زبان انگلیسی زبان رسمی 53 کشور جهان است و به عنوان زبان مورد استفاده مردم سراسر جهان با هم استفاده می شود و این معنی را می دهد که شما چه در پکن چین کار میکنید یا به برزیل سفر می کنید ، یادگیری زبان انگلیسی می تواند به شما در برقراری ارتباط یا مردم سراسر جهان کمک کند.

4- بسیاری از مقالات علمی به زبان انگلیسی نوشته می شوند

در قرن اخیر تعداد مقالات و مطالب علمی که به زبان انگلیسی نوشته شده اند از مقالات به سایر زبان ها پیشی گرفته. به عنوان مثال در هلند این نسبت 40 مقاله انگلیسی به 1 مقاله به زبان هلندی است . به همین دلیل یادگیری زبان انگلیسی برای کار کردن در زمینه های علمی اهمیت ویژه ای دارد

5- زبان انگلیسی زبان صنعت رسانه است

به دلیل نقش مهم هالیوود در صنعت سرگرمی ، تعداد زیادی از فیلم ، سریال و آهنگ ها به زبان انگلیسی تولید می شوند و اگر شما به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید دیگر نیازی به زیرنویس و ترجمه برای لذت بردن از موسیقی ، کتاب ، فیلم و سریال مورد علاقه تان ندارید.

و بسیاری مزایای دیگر که در مقاله ای مجزا به آن می پردازیم.

یادگیری زبان انگلیسی را از کجا شروع کنیم؟

با توجه به اینکه در اکثر کشور ها زبان انگلیسی در مدارس تدریس می شود اکثر افراد با الفبای این زبان کاملا آشنا هستند و قادر به خواندن و نوشتن بعضی لغات ابتدایی هستند. به طور کلی برای شروع یادگیری زبان انگلیسی افراد باید طبق جدول زیر موارد را به ترتیب یادبگیرند.

1 الفبای انگلیسی A,B,C,… (vowels and consonant)
2 فعل تو بی(to be) زمان حال Am, is, are
3 اعداد 1,2,3,….. 1st,2nd,3rd
4 اسامی روز ها و ماه های سال Saturday, Sunday,… January, February..
5 تاریخ Date: 9/9/2018,…
6 رنگها Colors: red, blue, green,…
7 آدرس دادن و پرسیدن Address: street, alley,
8 ساعت Time: 4:15, 6:00 am/pm
9 ضمیر فاعلی Subject pronoun: I, you, we,…
10 صرف فعل سوم شخص Third person: she goes/comes/eats,..
11 حرف تعریف مشخص و نامشخص Articles: a ,an, the
12 صفت ملکی Possessive adjective
13 جمع و مفرد Singular, plural
14 جملات سوالی Wh Q: what, where,…
15 اسم قابل شمارش و غیر قابل شمارش Count, noncount
16 حال ساده با فعل اصلی Simple present
17 حال استمراری Present continuous
18 ضمیر مفعولی Object pronoun
19 حروف اضافه prepositions
20 روتین روزانه Daily routine

یادگیری تلفظ الفبای و لهجه انگلیسی

حروف انگلیسی کوچکترین واحد سازنده زبان نوشتار انگلیسی است. کوچکترین واحد زبان گفتار، صدا (یعنی صامت و مصوت) است. زبان انگلیسی شامل ۲۶ حرف و ۴۱ صداست.

اصلی ترین راه اینکه بدانیم الفبای فونتیک انگلیسی چیست و کلمات در زبان انگلیسی چطور تلفظ می‌شوند، شناخت و استفاده از علائم تلفظ انگلیسی کلمات می باشد. اگر از دیکشنری‌ های انگلیسی به انگلیسی استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد به علائم فونتیک های انگلیسی برخورده‌اید. حتما می‌دانید که نشانه های فونتیک (علائم آوایی زبان انگلیسی و یا علائم فونتیک انگلیسی) طرز صحیح تلفظ یک کلمه (پرنانسیشن در زبان انگلیسی) را نمایش می‌دهند.

آموزش زبان انگلیسی؛ یادگیری واژگان انگلیسی

برای درک و فهم و پیدا کردن تسلط در یادگیری زبان انگلیسی دانستن لغات یکی از مهم ترین فاکتورهای یادگیری زبان انگلیسی است. بهترین راه برای یادگیری لغات استفاده از آنها در جمله و همچنین یادگیری موضوعی لغات می باشد.

بیشتر بدانید: چگونه واژگان انگلیسی خود را بهبود ببخشیم 

یادگیری مبانی گرامر انگلیسی

گرامر به عنوان یک پیش مهارت نقش بسیار مهمی در آموزش و یادگیری زبان دارد. بدون داشتن دانش کافی در گرامر نمی توانید جملات خوش ساخت و درست بسازید. دانستن نقش کلمات و جایگاه آنها در جمله  بسیار مهم است. گرامر یک زبان تعیین می‌کند که چگونه کلمات مشخص با یک ترتیب درست  را کنار هم قرار دهیم تا جمله درستی ساخته شود.

بیشتر بدانید: آموزش گرامر زبان انگلیسی از صفر تا صد

نقش کلمه در آموزش زبان انگلیسی

نقش کلمه یا Part of Speech به طبقه‌بندی کلمات بر اساس نقشی که در جمله ایفا می‌کنند  اشاره دارد .

در زبان انگلیسی هشت Part of speech داریم:

اسم صفت فعل ضمیر قید حرف اضافه حرف ربط حرف ندا

یادگیری عبارات اصلی در زبان انگلیسی

زمانی که دارید یک زبان جدید یاد میگیرید، بهتر است از مهم‌ترین عبارات و کلماتی که در آن زبان بیشترین استفاده را دارند شروع کنید کلماتی مثل سلام و احوالپرسی، تشکر کردن، درخواست کردن، خرید کردن و موارد دیگر. در زبان انگلیسی همانند زبان های دیگر جملاتی پرکاربرد و روزمره برای استفاده در شرایط و موقعیت های مختلف وجود دارد که اگر شما این جملات را بلد باشید با سرعت بالاتری زبان انگلیسی را یاد می گیرید و همچنین در تقویت مهارت گفتاری یا همان اسپیکینگ شما نقش بسیار مهمی دارند.

 

متداول ترین عبارات احوال پرسی زبان انگلیسی:

What’s up/ any news? چه خبر؟
How are you/ how are you doing? چطوری؟
How is life? زندگی چطوره؟ اوضاع و احوال چطوره؟
Nice to meet you از ملاقات شما خوش وقتم
Say hello سلام برسون

 

تبریک به انگلیسی:

موقعیت ها و شرایط مختلفی وجود دارد که ممکن است لازم باشد به شخصی پیام تبریک به زبان انگلیسی بگویید یا بفرستید مانند تبریک تولد به انگلیسی، تبریک ازدواج به انگلیسی یا تبریک تولد نوزاد و ….

Happy birthday تبریک تولد
Happy anniversary تبریک سالگرد ازدواج
Congratulations تبریک موفقیت کاری
Happy new year تبریک سال نو
Well done تبریک قبول شدن در امتحانات

یادگیری زبان انگلیسی با ECC

اگر وقت بسیار کم دارید یا نمیدانید از کجا باید شروع کنید ECC  به شما کمک میکند تا راه خود را پیدا کنید و به ساده ترین روش و مدت زمان کوتاه تر و به زبان ساده به صورت اصولی وبا روش ها و تلفظ بین المللی انگلیسی یاد بگیرید. پیشنهاد ما یادگیری زبان از طریق مکالمه با اساتید حرفه ای زبان انگلیسی به عنوان “پارتنر مکالمه زبان انگلیسی” است. برای شروع می توانید دوجلسه از دوره مکالمه زبان انگلیسی ECC را به صورت رایگان شرکت کنید.

 

سوالات متداول

در حال حاضر میلیون ها نفر در سراسر دنیا مشغول یادگیری زبان انگلیسی هستند. و همین نکته نشان دهنده اهمیت این زبان است. شاید برداشتن گام اول برای یادگیری مطالب جدید سخت باشد اما باید در نظر داشته باشید که یادگیری زبان انگلیسی چقدر می تواند در موفقیت شما موثر باشد. برای فارسی زبانان سخت ترین قسمت زبان انگلیسی دیکته و تلفظ لغات و همچنین گرامر زبان انگلیسی میباشد. در زبان انگلیسی  همانند زبانهای دیگر استثناء وجود دارد بعضی حروف خوانده نمی شود. تلفظ حروف صداداری که در زبان فارسی وجود ندارد کمی دشوار است. با این وجود اگر تمرکز خود را روی مکالمه زبان انگلیسی قرار دهید و خود را خیلی درگیر گرامر و دیکته لغات نکنید با سرعت بیشتر و راحتتر زبان انگلیسی را یاد می گیرید.

برای یادگرفتن اصولی زبان انگلیسی مانند هر زبان دیگری به زمان نیاز داریم. تنها با استفاده مستمر از زبان انگلیسی می توانیم آن را یاد بگیریم . با توجه به سطح بندی زبان انگلیسی به 5 سطح مقدماتی پیش متوسط متوسط پیشرفته و عالی باید برای رسیدن به هر سطح حداقل سه ماه زمان در نظر بگیرید. پس  اگر می خواهید از ابتدا شروع کنید برای رسیدن از سطح مبتدی و مقدماتی تا عالی حداقل 15 ماه زمان نیاز دارید.

در حال حاضر با گذاشتن حدواد 30 دقیقه وقت و گشتن در اینترنت می توانید منابع عالی و به روز آموزش زبان انگلیسی را پیدا کنید. فایل پی دی اف اکثر کتاب ها در دسترس است و پیج های آموزشی زیادی به صورت  رایگان گرامر و لغات را تدریس می کنند. اما نتایج حاصل از تحقیقات نشان میدهد که شما زمانی بصورت مستمر به یادگیری زبان می پردازید که در یک کلاس ثبت نام کرده اید و ناچارید خودتان را آماده کنید. اکثر افراد بعد از حدود یک تا دوماه از خواندن زبان به تنهایی آن را رها می کنند.

راه های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد اما بهترین و مطمئن ترین راه ، ثبت نام در کلاس های آموزشی آنلاین یا حضوریست در کنار گذراندن دوره های آموزشی ، تماشای فیلم و سریال به زبان انگلیسی در یادگیری بهتر شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

مقاله بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی  را هم بخوانید!