امور اداری   ۷۰ ۲۰ ۹۱۰۰ (۰۲۱)

آدرس

امور اداری    ۷۰ ۲۰ ۹۱۰۰ (۰۲۱)

پارتنر مکالمه زبان

الفبای ایتالیایی - ECC
الفبای ایتالیایی شباهت زیادی به الفبای انگلیسی دارد، اما اجازه ندهید تفاوت ها شما را غافلگیر کنند!
فهرست مطالب

الفبای ایتالیایی

از موضوعات ضروری برای یادگیری زبان ایتالیایی، آشنایی با الفبای ایتالیایی است. زبان ایتالیایی همانند سایر زبان‌هایی که در گذشته با زبان لاتین پیوندی داشته اند، حروف مشابه‌ای با زبان‌های اروپایی مانند انگلیسی دارد اما این شباهت به این معنا نیست که الفبایی کاملا مشابه با انگلیسی دارد.  در ادامه، راهنمای کامل الفبای ایتالیایی و قوانین تلفظ را به شما آموزش می دهیم تا در کمترین زمان به این زبان صحبت کنید.
زبان انگلیسی دارای 26 حرف اصلی است اما در زبان ایتالیایی تعداد حروف اصلی الفبا برابر با 21 حرف می باشد. حروف اصلی الفبای ایتالیایی عبارت‌اند از:

Lettera

Nome

A a

a

B b

bi

C c

ci

D d

di

E e

e

F f

effe

G g

gi

H h

acca

I i

i

L l

elle

M m

emme

N n

enne

O o

o

P p

pi

Q q

qu

R r

erre

S s

esse

T t

ti

U u

u

V v

Vu/vi

Z z

zeta

الفبای گم شده

از آنجا که برخی از کلمات انگلیسی مستقیم وارد زبان ایتالیایی شده‌اند و اغلب بدون تغییر و مستقیم استفاده می‌شوند، 5 حرف باقی مانده از الفبای انگلیسی نیز در زبان ایتالیایی استفاده می‌شوند اما این 5 حرف جزو حروف اصلی الفبای ایتالیایی محسوب نمی‌شوند. این 5 حرف عبارت‌اند از:

LetteraNome
J  ji lunga
X xics
K kcappa
Y yIpsilon ( i greca)
W wVu doppia

این 5 حرف خارج از الفبای ایتالیایی زمانی استفاده می‌شوند که کلمه‌ای ریشه‌ی خارجی داشته باشد. برای مثال برای بیان اسامی خاص مانند اسم کیانا، یگانه و یا سایر کلمات انگلیسی مانند کلمه ماست که مستقیما در زبان ایتالیایی نیز استفاده می‌شود.

الفبای ایتالیایی با تلفظ

حروف صدادار و حروف بی صدا در الفبای زبان ایتالیایی

پس از بررسی حروف الفبا و تلفظ هر یک از حروف، موضوع مهم دیگری که در یادگیری زبان ایتالیایی باید در نظر بگیریم حروف باصدا و بی صدا است. تشخیص حروف با صدا و بی صدا در گرامر زبان ایتالیایی بسیار مهم می‌باشد زیرا با توجه به نوع حرف آغازین یک کلمه، حرف تعریف برای کلمه‌ی مذکور تغییر می‌یابد.
حروف باصدا در الفبای زبان ایتالیایی همانند زبان انگلیسی شامل پنج حرف هستند. این حروف عبارت‌اند از:

I vocali in italiano sono: a, i, e, o, u

به جز 5 حرف مذکور سایر حروف الفبا بی صدا محسوب می‌شوند.

تلفظ حروف ایتالیایی

در زبان ایتالیایی تلفظ حروف در موقعیت‌های متفاوت تغییر می‌کند. از مهم‌ترین تلفظ‌‌ها می‌توان به تلفظ دو حرف “سی” و “جی” اشاره کرد.

حرف “C الفبای ایتالیایی

این حرف در زبان انگلیسی “سی” نامیده می‌شود اما در زبان ایتالیایی اسم این حرف چی می باشد. در بیشتر موارد این حرف به صورت “چ” تلفظ میشود اما در مواردی تلفظ “ک” نیز رایج است. برای آگاهی از تلفظ درست این حرف در کلمه، زبان آموز باید دقت کند حرفی که بعد از حرف “چی” استفاده شده است کدام یک از حروف الفباست.
در حالت کلی اگربعد از حرف “چی” حروف بیان شده مانند مثال‌ها استفاده شود تلفظ “چ” بیان می‌شود. برای مثال:

C+i/e

Cinema/ Ciao/ Cena/ Luce

نکته: زبان آموز زبان ایتالیایی باید دقت داشته باشد اگر بعد از حرف “سی”، حرف ”اکا” استفاده شود. همواره تلفظ در کلمه‌ی استفاده شده “ک” می‌باشد. برای مثال کلمات زیر دارای تلفظ “ک” هستند.

Chiave/ Macchina/ Maschera

اما در بقیه‌ی حالات تلفظ حرف مذکور “ک” می باشد. برای مثال تمامی کلمات زیر تلفظ “ک” دارند.

Musica/ Ascoltare/ Scuola/ Casa

حرف “G الفبای ایتالیایی

حرف G از دیگر حروفی است که از نظر نوع تلفظ،   گرامری  شبیه به حرف “چی” دارد. با این تفاوت که تلفظ غالب برای این حرف “گ” می باشد.
اگر در کلمه‌ی استفاده شده ما ترکیب حروفی مانند ترکیب گفته شده داشته باشیم تلفظ درست و غالب “ج”  می باشد:

G+i/e

Pagina/ Giusto/ Gelato

نکته: همان‌طور که پیشتر بیان کردیم اگر بعد از حرف “جی”، حرف “آکا” استفاده شود، تلفظ غالب “گ” می‌باشد. دقت داشته باشد تمام کلمات زیر تلفظ “گ” دارند.

Dialogo/ Lingua/ Regalo/ Gatto

حرف “H الفبای ایتالیایی

حرف “آکا” ساکت است. یعنی وقتی در ابتدای کلمه باشد هرگز تلفظ نمی شود. می توانید تلفظ را با حرف بعدی شروع کنید! اما همانطور که در بالا گفتیم، در ترکیب با C و G بسیار مفید است!

حرف “A الفبای ایتالیایی

در کنار تمام تلفظ‌های مهم زبان ایتالیایی می‌توان به تلفظ حرف “اِی” در انگلیسی که در ایتالیایی “ اَ ”  تلفظ می‌شود اشاره کرد. زبان آموز زبان ایتالیایی باید دقت کند که این حرف در ایتالیایی اغلب “ اَ ” تلفظ میشود.

ترتیب حروف “GN” در زبان ایتالیایی

از دیگر تلفظ‌های مهم در زبان ایتالیایی می‌توان به ترتیب حروف بیان شده در عنوان اشاره کرد. تلفظ آن به شکل “نی” می‌باشد. برای مثال:

Bagno بَنیو

Spagna اسپانیا

تلفظ‌های مهم در ایتالیایی تا اکنون بیان شده اند و در سایر موارد زبان‌آموز زبان ایتالیایی می‌تواند کلمات را همان گونه که نوشته شده‌اند بدون تغییر بخوانند. در واقع شایان ذکر است که املا‌ی کلمات با تلفظ یکسان می‌باشد.هم‌چنین باید در نظر داشت اگر در املا‌ی کلمه‌ای دو حرف الفبا پشت سر هم تکرار شده‌اند، باید آن حرف را با تشدید بیان کنیم.

امیدواریم مقاله حروف الفبای ایتالیایی به شما کمک کرده باشد تا با تلفظ و حروف ایتالیایی آشنا شده باشید. اگر سوالی دارید حتما از بخش نظرات همین مقاله مطرح کنید. همچنین اگر می خواهید زبان ایتالیایی را به طور کامل یاد بگیرید و به آن مسلط شوید، پیشنهاد می کنم در دوره مکالمه زبان ایتالیایی ای سی سی شرکت کنید. اطلاعات بیشتر را در صفحه دوره مکالمه ایتالیایی ببینید.

در الفبای ایتالیایی 21 حرف، 5 حرف صدادار (a-e-i-o-u) و 16 حرف بی صدا (b-c-d-f-g-h-l-m-n-p-q-r-s-t-v-z) وجود دارد.

حروف الفبای ایتالیایی همه یکسان هستند به جز j-k-w-x-y. با این حال، گاهی اوقات، کلمات خارجی را در ایتالیایی می‌بینید که از زبان‌های دیگر “اقتباس” شده‌اند و ممکن است حاوی حروف j-k-w-x-y باشند، اگرچه رسماً بخشی از الفبای ایتالیایی نیستند.

حرف H (acca) هرگز در ایتالیایی تلفظ نمی شود. بنابراین، حتی در کلمات خارجی پذیرفته شده، حتی اگر هتل بنویسیم، می گوییم اتل، گویی که H اصلا آنجا نبوده است!

البته به یاد داشته باشید که حرف H در بین C یا G و E یا I (یعنی che/chi،ghe/ghi) تلفظ کلمه را تغییر می‌دهد!

ایتالیا

دوره مکالمه زبان ایتالیایی با اساتید حرفه ای!

دوره آنلاین مکالمه زبان ایتالیایی ، به صورت آنلاین با تعیین سطح و تست 2 جلسه رایگان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ECC - چگونه دایره لغات ایتالیایی خود را افزایش دهیم؟

چگونه دایره لغات ایتالیایی خود را افزایش دهیم؟ [راهنما کامل + واژگان رایج ایتالیایی]

آشنایی با لغات ایتالیایی بخش مهمی از یادگیری زبان ایتالیایی است.

در کنار گرامر ایتالیایی، واژگان ایتالیایی مهم ترین مهارتی است که هنگام یادگیری ایتالیایی باید بدانید. از این گذشته، شما نمی توانید بدون دانستن کلمات و عباراتی که آن زبان را تشکیل می دهند، از یک زبان جدید استفاده کنید! هرچه واژگان ایتالیایی بیشتری بدانید، بیشتر می‌توانید درباره همه چیز صحبت کنید – از کارهایی که انجام می‌دهید تا سرگرمی‌هایتان، رنگ‌ها و غذاهای مورد علاقه‌تان گرفته تا آب و هوای بیرون و چیزهای دیگر.

برای یادگیری بیشتر در مورد لغات ایتالیایی به خواندن این مقاله ادامه دهید.

ادامه مطلب »

دیدگاه شما

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید!

2 دیدگاه دربارهٔ «راهنمای الفبای ایتالیایی و تلفظ ایتالیایی (با صدا!)»

  1. پیدا کردن استاد زبانی که واقعا حرفه ای باشه و دلسوز خیلی سخته. من از پایه دوره مکالمه زبان ایتالیایی رو شروع کردم حتی الفبا ایتالیایی رو هم نمیدونستم و واقعا از نتیجه ای که گرفتم راضی ام و همچنان دوره رو ادامه میدم 😍🙏🏻

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *