آدرس

امور اداری    ۷۰ ۲۰ ۹۱۰۰ (۰۲۱)

۱۷ کارتون فرانسوی برای یادگیری زبان فرانسه

17 کارتون فرانسوی برای یادگیری زبان فرانسه

یادگیری زبان فرانسه یک مهارت ارزشمند است که می‌تواند به شما کمک کند تا با افراد جدید آشنا شوید، به مکان‌های جدید سفر کنید و فرصت‌های شغلی جدیدی را کشف کنید. یکی از راه‌های عالی برای یادگیری زبان فرانسه، تماشای کارتون‌های فرانسوی است. در این مقاله، 17 کارتون فرانسوی را معرفی می‌کنیم که برای همه سطوح مهارت مناسب هستند. این کارتون‌ها از طیف گسترده‌ای از موضوعات و ژانرها برخوردارند، بنابراین می‌توانید کارتونی را پیدا کنید که برای شما جذاب باشد.

ادامه مطلب »
17 کارتون برای یادگیری زبان با انیمیشن

17 کارتون برای یادگیری زبان با انیمیشن

انیمیشن‌ها می‌توانند روشی سرگرم‌کننده و جذاب برای یادگیری زبان باشند. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا دایره لغات خود را گسترش دهید، مهارت شنیداری خود را بهبود بخشید و حتی با فرهنگ و آداب و رسوم زبان مقصد آشنا شوید. در این مقاله، ما به معرفی 17 کارتون برای یادگیری زبان با انیمیشن می‌پردازیم. این کارتون‌ها از زبان‌های مختلفی هستند و برای طیف گسترده‌ای از سنین مناسب هستند.

ادامه مطلب »
آزمون DELF چیست؟ (معرفی کامل + نمونه سوال)

آزمون DELF چیست؟ (معرفی کامل + نمونه سوال)

DELF یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان فرانسه در سطح جهانی است و به دانشجویان و علاقه‌مندان به زبان فرانسه کمک می‌کند تا توانایی‌هایشان در صحبت کردن، شنیدن، خواندن و نوشتن به زبان فرانسه را ارزیابی و تأیید کنند.
اگر شما نیز قصد شرکت در این آزمون را دارید، توصیه می کنیم که تا انتهای این مطلب همراه ما باشید!

ادامه مطلب »
چگونه یادگیری زبان را شروع کنیم؟

چگونه یادگیری زبان را شروع کنیم؟

امروزه اکثر افراد بدنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند دلایل زیادی وجود داره که افراد و به سمت یادگیری زبان سوق میده.
– مهاجرت و یا ادامه تحصیل در یک کشور دیگر
– پیدا کردن شغل مناسب با درامد بالا
– آشنایی با تکنولوژی روز دنیا و توانایی استفاده از آن
– مطالعه منابع موثق علمی روز دنیا

ادامه مطلب »
روش یادگیری زبان فرانسوی - ECC

بهترین روش یادگیری زبان فرانسوی

چه در فرانسه زندگی میکنید یا خیر. چه دانشجوی زبان فرانسه هستید یا خیر.چه مجبور به یادگیری زبان فرانسه هستید یا به میل خود این کار را انجام میدهید.در تمامی این موارد شما باید مواردی را در روند یادگیری زبان فرانسه به کار بگیرید. عوامل زیادی روی سرعت یا کیفیت روند یادگیری شما تاثیر خواهد گذاشت.اما مواردی هست که بین تمامی اینها مشترک است.

ادامه مطلب »
ECC - چگونه قرانسوی صحبت کنیم؟

چگونه فرانسوی صحبت کنیم؟ [معرفی پارتنر زبان فرانسه]

در این مقاله به بخش های اصلی زبان فرانسوی میپردازیم. از جمله تلفظ، گرامر، مکالمه و واژگان و نحوه آموزش زبان فرانسوی و عوامل تاثیر گذار بر یادگیری زبان فرانسوی مانند مکالمه با پارتنر، استفاده از رسانه ها و و نرم افزار های آموزش زبان فرانسوی و تمامی روش هایی که روند یادگیری زبان فرانسوی را سریع تر و راحت تر میکند.
در این بخش به شما کمک میکنیم که بهتر،ساده تر و هرچه سریع تر زبان فرانسوی بیاموزید. چگونه به راحتی فرانسوی صحبت کنید و مهارت مکالمه خود را تقویت کنید. زیرا بخش اصلی هر زبان مکالمه است!

ادامه مطلب »

دوجلسه آزمایشی رایگان!

دو جلسه 100% رایگان تعیین سطح و شرکت در کلاس های آموزش مکالمه زبان تلفنی ECC فقط با پرکردن فرم زیر:

آموزش زبان فرانسوی از مبتدی تا پیشرفته!

ما در این صفحه همه تکنیک‌ها و اصول ریز و درشت یادگیری زبان فرانسه ، از لغات تا گرامر، منابع آموزشی زبان فرانسه و غیره را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بتوانید به سادگی زبان فرانسه را یاد بگیرید.

آموزش زبان فرانسه

زبان فرانسه یکی از مهم ترین زبان های مکالمه بین المللی است. زبان فرانسه اولین انتخاب زبان دوم برای انگلیسی زبان هاست و در جدول تعداد کسانی که فرانسه صحبت میکنند، در رتبه نهم قرار دارد. همچنین برای یادگیری زبان دوم بعد از زبان انگلیسی ، زبان فرانسه را انتخاب میکنند. حدود 200  میلیون نفر در 5 قاره ، زبان فرانسه صحبت میکنند. 68 ایالت و کشور در جهان فرانسه زبان هستند. همچنین زبان فرانسه یکی از زبان های کاری دنیا است و یکی از دو زبان مهم در یونسکو ، حوزه اروپا ، کمیته المپیک بین المللی و صلیب سرخ به حساب می آید. زبان فرانسه اصلی ترین زبان در حوزه قضایی بین المللی است. در کل یادگیری زبان فرانسه مخصوصا برای کسانی که در محیط های کاری بین المللی فعالیت دارند ، بسیار ضروری است.

چرا زبان فرانسوی یاد بگیریم؟

همه میدانیم که امروزه صحبت کردن فقط به یک زبان کافی نیست.هر دانش آموزی با یادگیری چندین زبان زنده دنیا میتواند شانس خود را در ورود به دنیای کاری چه در کشور خود چه در کل دنیا بالا ببرد.یادگیری هر زبانی دری را در زندگی شخصی یا کاری به روی انسان میکشاید. زبان فرانسه با توجه به موقعیت جهانی اش یک مزیت بسیار بزرگ در دنیای کاری در کشور های چند ملیتی یا فرانسوی است.همچنین کشور فرانسه پنجمین قدرت تجاری دنیاست که سالانه عده زیادی  بازاریاب و محقق و دانشجویان خارجی میپذیرد.

همچنین زبان فرانسه زبان فرهنگی جهان هم شناخته شده است.با یادگیری زبان فرانسه میتوانید به سفر های فرهنگی بروید. سفر در جهان مد و زیبایی و پوشاک ، آشپزی ، هنر معماری و علوم.همچنین با تسلط بر زبان فرانسه میتوانید دسترسی کامل به تمام نسخه های ادبی اصل فرانسوی داشته باشید.مانند رمان ها ، مقاله ها ، اشعار و داستان ها یا حتی فهمیدن دنیای سینما و فیلم ها و موسیقی های فرانسوی.همینطور تحقیق روی متون فلسفی و تاریخی و متون مربوط به حقوق بشر.متون تحلیل های سیاسی .

یادگیری زبان فرانسوی را از کجا شروع کنم؟

زبان فرانسه مانند تمام زبان های خارجی شامل سه سطح اصلی مبتدی و میانی و پیشرفته است.که در این قسمت به عناوین آموزشی سطح مبتدی میپردازیم.

حروف الفبا، مکالمه های ابتدایی مانند معرفی کردن و توصیف خود و دیگران ، آدرس دادن یا مشخصات ارتباطی مانند شماره تلفن و ایمیل ، مکالمه خرید کردن و پرسیدن اطلاعات در مورد یک دوره آموزشی ، ساعت پرسیدن ، غذا ها ، دعوت کردن دیگران و مکالمه دورهمی ها ، آرایشگاه رفتن ، گرفتن بلیت ، رزرو هتل و مکالمه در سفر ، مکالمه در مطب پزشک ، آب و هوا ، کار های روزمره ، سلایق نقطه نظرها ، قسمت های خانه و… دستورزبان  شامل فعل ها و نحوه صرف آنها ، قیدها ، قوانین گرامری و جملات ساده ، املا و تلقظ کلمات ، دایره لغت در مورد تمام موضوعات ذکر شده ، قوانین تلفظی در صحبت کردن و لهجه پاریسی که در بخش های بعدی مفصل تر در مورد تمام این موارد صحبت خواهد شد.

یادگیری تلفظ فرانسوی الفبای فرانسوی و لهجه های فرانسوی

الفبای زبان فرانسه کاملا شبیه و اندازه زبان انگلیسی است و تا 50 درصد شبیه آن خوانده و تلفظ میشود.بیشتر تفاوت حروف الفبا در زبان فرانسه با زبان انگلیسی در حروف صدادار است که با کمی تفاوت تلفظ میشود و درست تلفظ کردن آن بسیار مهم استو ساختار اصلی زبان فرانسه را شامل میشود.همچنین در تلفظ و لهجه زبان فرانسه قوانین بین واژه ای وجود دارد که واژه ها را به هم پیوسته میکند و باعث زیبا تر شدن و پیوستگی کلام میشود.

آموزش زبان فرانسوی؛ عبارات اصلی زبان فرانسوی

اکثر اصطلاحات فرانسه با تشبیه به اجسام ، اعضای بدن ، افعال یا حالات شکل میگیرد که تا حد بسیار زیادی ریشه در فرهنگ  این کشور و ساکنین آن دارد، حتی بعضی از اصطلاحات دقیق معادل اصطلاحات فارسی است. در این بخش چند نمونه از گرو های اصطلاحات برای شما ذکر خواهم کرد :

مثلا حیوانات : خر یعنی نفهمی ، بره یعنی بسیار آرام و مظلوم ، اسب یعنی پرقدرت بودن ، خوک  یعنی کثیف بودن یا بداخلاق بودن. فرانسوی ها با توجه به فرهنگ کشورشان که گربه یکی از سمبل های آنهاست با کلمه گربه اصطلاحات زیادی دارند . مانند : رک و راست بودن ، شوم بودن ، گرفتگی صدا ، بد خط بودن ، خلوت بودن در شب.

مثال دیگر اصطلاحاتی که با عناصر اصلی زمین ساخته میشود مانند آب که یعنی زلال ، پاک ، روشن ، خاموش کردن آتش ، آب و گل.یا کلمه آتش که یعنی برافروختگی ، زودگذر بودن ، سختی ، جنگ و آتش بازی ، خطر و…

مثلا اصطلاحات زیادی وجود دارد که معادل کلمه عزیزم در فارسی است : مانند اردک من ، خرگوش من ، جوجه من ، کلم من ، مرغ من ، قلب من ، دنیای من ، گنج من و…

راه های یادگیری زبان فرانسوی

شاید با خود فکر کنید که برای یادگیری راحت و سریع زبان فرانسه باید به دنبال ایده آل ترین متد آموزشی باشید. اما در اشتباه هستید. تمام زبان آموزان دنیا به یک روش زبان یاد نمیگیرند. البته که هر کسی این حق را دارد که متد مورد علاقه خود را انتخاب کند و فقط روی متد خود تمرکز داشته باشد. اما متد هایی که مدرسین زبان فرانسه پیشنهاد میدهند ، متد هایی هستن که عده زیادی را راضی کرده است. البته ممکن است با توجه به شرایط هر زبان آموز متد تغییر کند.در قسمت های بعدی چگونگی و جزییات یادگیری زبان فرانسه را توضیح خواهم داد.

سریع ترین و ساده ترین راه برای یادگیری زبان فرانسوی چیست؟

زبان فرانسه مانند هر زبان خارجی دیگر نیاز به تمرین ، صبر و سرمایه گذاری در زمان دارد. اما اطراف ما موقعیت هایی وجود دارد که به وسیله آن میتوانیم این زمان را کمتر کنیم.در مرحله اول  زبان آموز باید در محیط فرانسوی زبان باشد و در آنجا صحبت کند. شاید با خود بگویید حتما باید به فرانسه سفر کنیم؟ خیر. گرچه حضور در کشور های فرانسوی زبان تاثیر زیادی بر یادگیری زبان فرانسه دارد، اما به این معنا نیست که در غیر این صورت فرانسه یاد نخواهید گرفت. فقط کافیست که در دوره های آموزش زبان فرانسه حضور پیدا کنید.در این دوره ها تا حد بسیار زیادی به زبان فرانسه صحبت میشود ، در این صورت شما در فضای کاملا فرانسوی قرار میگیرید.که به آن یاد گیری غوطه وری گفته میشود.

اگر مایل به یادگیری زبان فرانسه از فاصله دور یا در خانه هستید ، میتوانید در دوره های آنلاین شرکت کنید که دقیقا همان کیفیت کلاس های حضوری را دارد.

همچنین بسیار تاثیر کذار خواهد شد اگر شما ساعاتی در هفته با فرانسوی های نیتیو وقت بگذرانید.که در بخش بعدی دقیق تر توضیح خواهم داد. در این بخش چند کلید طلایی برای یادگیری زودتر در اختیار شما خواهم گذاشت : تمرین مداوم و روزانه ، حتی اگر کم باشد ، داشتن یادداشت های کوچک از جملات کلیدی ، واژه ها ، گرامر ، فکر کردن به فرانسوی و حرف زدن با خود به زبان فرانسه ، یادداشت خاطرات و اتفاقات روزانه به زبان فرانسه ، برنامه ریزی تمرین روزانه ، خواندن متون فرانسوی و استفاده از رسانه ها که در بخش بعدی توضیح خواهم داد.

رسانه مفید فرانسوی برای آموزش زبان فرانسوی به صورت رایگان یا ارزان

برای کسانی که میخواهند فرانسه یادبگیرند اپلیکیشن ها و نرم افزار هایی وجود دارد که از طریق آن میتوانید به صورت رایگان سطح زبان خود را بالا ببرید.برخی از آنها برای کودکان و نوجوانان مناسب است و برخی برای بزرگسالان.مانند tv5monde , duolinguo  همچنین گوش دادن به موسیقی های فرانسوی ،تماشای سریال ، فیلم، اخبار ، کانال های آنلاین فرانسوی ، فیلم های کوتاه روی اینستاگرام و یوتیوب ، خواندن کتاب های آموزشی فرانسوی، صحبت کردن و مکالمه با فرانسوی های نیتیو و یا حتی بازی هایی که در بخش تنظیماتش میتوانیم زبان فرانسه را انتخاب کنیم و جملات زیادی یادبگیریم.مزایای این راه این است که همیشه در دسترس شماست.

یادگیری زبان فرانسوی با ECC

اگر وقت بسیار کم دارید یا نمیدانید از کجا باید شروع کنید ECC  به شما کمک میکند تا راه خود را پیدا کنید و به ساده ترین روش و مدت زمان کوتاه تر و به زبان ساده به صورت اصولی وبا روش ها و تلفظ بین المللی فرانسه یاد بگیرید. پیشنهاد ما یادگیری زبان از طریق مکالمه با اساتید حرفه ای زبان فرانسوی به عنوان “پارتنر مکالمه زبان فرانسوی” است. برای شروع می توانید دوجلسه از دوره مکالمه زبان فرانسوی ECC را به صورت رایگان شرکت کنید.

سوالات متداول

در بین تمام زبان آموزان دنیا این جمله شنیده میشود که زبان فرانسه زبان سختی است. درحالی که حتی ۷۳ درصد خود فرانسوی زبان ها باور دارند که فرانسه زبان سختی است ولی آنها به صورت ناخودآگاه صحبت میکنند و حتی زبان شناسان اعتقاد دارند که زبان فرانسوی در بعضی مواقع منطقی به نظر نمی آید. و این به خاطر وجود استثناهای بسیار زیاد در زبان فرانسه است. در حقیقت زبان فرانسه طی دوره تاریخی تغییرات زیادی کرده و از تجمیع چند زبان فرانسوی باستانی ، رومی و لاتین تشکیل شده.

در زبان فرانسه قوانین گرامری تا حدی دشوار است ، اما مژده اینکه گرامر زبان فرانسه شباهت زیادی به فارسی دارد و به همین دلیل راحت خواهد شد.

سختی دیگر زبان فرانسه دیکته است که بسیاری از حروف نوشته میشود ولی خوانده نمیشود و اضافی به نظر می آید و این موضوع هم با یادگیری چند قانون کلی راحت تر خواهد شد.
سختی دیگر زبان فرانسه تلفظ آن است ، چرا که حروف صداداری دارد که در زبان فارسی و انگلیسی وجود ندارد.که تلفظ این حروف با کمی تمرین و گوش دادن و ضبط کردن صدا برطرف خواهد شد.

زبان فرانسه شامل ۶ سطح اصلی A1 ,A2 ,B1 , B2 , C1 ,C2 است. هر کدام ازین ترم ها به بخش های ۴ تایی یا ۹ تایی تقسیم میشود. یادکیری زبان فرانسه به نوع کلاس ، تعداد کلاس ، متد ، تمرین کردن ، یا تا حد خیلی خیلی کمی استعداد بستگی دارد. ولی به طور معمول برای رسیدن به سطح B2 که سطح قابل قبول برای مهاجرت و پذیرش دانشگاه است ، ۳-۴ سال طول خواهد کشید. ممکن است با پارامتر های بالا کمتر یا بیشتر شود.

بله، راه هایی وجود دارد که میتوانید رایگان سطح زبان فرانسه خود را بالا ببرید. مثلا سایت هایی که دوره های آنلاین یا آفلاین زبان فرانسه برگذار میکند . شما میتوانید رایگان در آنها شرکت کنید یا حتی مدرک پایان دوره آن را در یافت کنید. مثل سایت کورسرا یا تی وی 5 موند. اما شاید به اندازه راه های ذکر شده تاثیر گذاری بالایی نداشته باشد. چرا که کسی باید با شما صحبت کند و اشکالات شما را برطرف کند و به عبارتی بهتر است که یک رابطه دوطرفه وجود داشته باشد.

راه های زیادی برای یادگیری زبان فرانسه است که در این صفحه به طور دقیق ذکر شد. اما بهترین راه و مطمئن ترین راه ، ثبت نام در کلاس های آموزشی است. چه به صورت حضوری چه به صورت آنلاین. در کنار گذراندن دوره های آموزشی اگر راه های مکمل که در مقاله ذکر شد را انجام دهیم ، یادگیری بسیار تاثیر گذار تر و راحت تر و سریع تر خواهد شد.