امور اداری   ۷۰ ۲۰ ۹۱۰۰ (۰۲۱)

آدرس

امور اداری    ۷۰ ۲۰ ۹۱۰۰ (۰۲۱)

پارتنر مکالمه زبان

آزمون های زبان انگلیسی کمبریج استاندارد بوده و سالانه هزاران مرکز در کشورهای مختلف و برای اهداف مختلفی آن را برگزار می کنند. دریافت مدارک این آزمون ها برای دانشجویان و متقاضیان کار و مهاجرت ضروری است. زمان مطالعه: 8 دقیقه
فهرست مطالب

آزمون های زبان انگلیسی کمبریج استاندارد بوده و سالانه هزاران مرکز در کشورهای مختلف و برای اهداف مختلفی آن را برگزار می کنند. دریافت مدارک این آزمون ها برای دانشجویان و متقاضیان کار و مهاجرت ضروری است. کمبریج 5 آزمون در 5 سطح مختلف دارد و برای دریافت مدرک آزمون نیاز به قبولی در آن الزامی است. به طور کلی آزمون های بین المللی کمبریج بر خلاف آزمون های تافل وآیلتس که فقط 2 سال اعتبار دارند، اعتبار مادام العمر دارند و به صورت دوره ای با حضور نمایندگان کمبریج برگزار می شوند. قیمت این آزمون ها با توجه به نوع کشور و محل برگزاری و… متغیر می باشد اما با توجه به محدودیت‌های بین المللی موجود، این آزمون‌ها در حال حاضر در ایران برگزار نمی‌شوند.

 

آزمون CEFR 

به عنوان اصلی ترین Common European Framework of Reference for Languages یا  CEFRآزمون استاندارد زبان انگلیسی برای محک زدن توانایی زبان آموزان در تمام جهان مطرح است. این آزمون در سطوح مبتدی تا پیشرفته قرار میگیرد.

آزمون های زبان سطوح مختلف

آزمون KET

این آزمون توانایی متقاضی در برقراری ارتباط در زبان انگلیسی در شرایط ساده را مورد ارزیابی قرار می دهد. سطح این آزمون مبتدی است و معمولا برای نوجوانان استفاده شده و برای ادامه تحصیل در مقاطع مدرسه متداول است. زمان این آزمون 2ساعت است و در 2 فرمت کامپیوتری و کاغذی برگزار میشود که در آن هر 4 مهارت اسپیکینگ، رایتینگ، ریدینگ و لیستنینگ مورد ارزیابی قرار میگیرند. بخش ریدینگ  و رایتینگ آرمون که نیمی از نمره آزمون را به خود اختصاص میدهد، دارای متن‌های کوتاه است که محتوای آنها به روابط اجتماعی مربوط است.با پاسخ دادن به سوالات این بخش از آزمون مهارت درک مطلب شما ارزیابی می‌شود. همچنین در قسمت‌هایی که باید جای خالی را با کلمات مناسب پر کنید توانایی نوشتن به زبان انگلیسی شما محک زده می‌شود. بخش لیستنینگ یک چهارم نمره آزمون را تشکیل میدهد و توانایی شما در درک مطالب شنیداری و شفاهی را ارزیابی میکند. در بخش اسپیکینگ هم توانایی انجام گفتگوهای دو نفره ساده که در تعاملات عادی اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرند مورد ارزیابی قرار میگیرد.

منابع ازمون

Objective Key

Cambridge English: Key 7

Common Mistakes at KET

Speaking Test Preparation Pack for KET

 

PETآزمون

سطح این آزمون متوسط بوده و مهارت های زبان آموز در انجام امور روزمره مانند خواندن مقالات، نوشتن ایمیل ، درک اطلاعات و مطرح کردن نظرات را نشان میدهد. این آزمون حدودا 2 ساعت و 20 دقیقه است و فرمت آن میتواند کاغذی یا کامپیوتری باشد. نمرات آزمون بین 120 تا 170 متغیر است. نمره 140 یا بالاتر قبول محسوب میشود. با افزایش متقاضیان این آزمون، شرکت‌های بیشتری داشتن این مدرک را در لیست مدارک لازم برای پذیرفته شدن در دوره‌های کارآموزی خود قرار می‌دهند. قسمت ریدینگ و رایتینگ آزمون 1 ساعت طول میکشد. بخش ریدینگ دارای 5 قسمت و 35 سوال است در حالیکه بخش رایتینگ دارای 3 قسمت و 7 سوال میباشد. مجموع نمره این دو بخش 50% از نمره کل آزمون میباشد و قابلیت متقاضی در خواندن و فهمیدن علائم، روزنامه‌ها و مجلات، و ساختن ساختارهای جمله‌ای ساده و استفاده از واژگان را نشان میدهد . قسمت لیستنینگ این آزمون 36 دقیقه بوده و دارای 4 قسمت و 25 سوال میباشد که 25% از نمره آزمون را به خود اختصاص میدهد و قسمت اسپیکینگ نیز دارای 4 قسمت و 25 سوال میباشد که 10 تا 12 دقیقه طول میکشد. این بخش هم 25% از نمره آزمون را به خود اختصاص میدهد و توانایی زبان آموز در صحبت کردن به زبان انگلیسی به صورت گفتگو بین 2 نفر ، صحبت در مورد علاقه مندیها و… را نشان میدهد.

منابع ازمون

Objective PET

Complete PET

Cambridge English: Preliminary 8

Insight into PET

Grammar for PET

 

FCEآزمون

این آزمون یکی از آزمون‌های معتبر در سطح جهان است که می‌تواند تایید کننده سطح یادگیری در مرحله

. باشد Upper-Intermediate

این مدرک جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلیسی زبان و غیر انگلیسی زبان در مقطع کارشناسی مناسب می باشد. این آزمون 3 ساعت و نیم به طول می انجامد و دارای فرمت های کاغذی و کامپیوتری می باشد. مدرک آزمون اف سی ای اعتبار مادام‌العمر دارد و شما می‌توانید با یک‌بار شرکت در این آزمون و کسب مدرک آن، از اعتبار دائمی آن استفاده کنید. این آزمون هم همانند آزمون های دیگر کمبریج مهارت اسپیکینگ، رایتینگ، ریدینگ و لیستنینگ را مورد ارزیابی قرار میدهد. بخش ریدینگ این آزمون شامل 7 قسمت است که برای پاسخ گویی به آن نیازمند تمرین گرامر و لغت هستید. در بخش رایتینگ باید 2 متن بنویسید که متن اول اجباری است و متن دوم را باید از میان 3 موضوع انتخاب کنید. لیستنینگ آزمون  در چهار بخش برگزار می‌شود  و ۲۰% نمرۀ کل آزمون را تشکیل می‌دهد، همچنین اسپیکینگ همراه یک یا دو داوطلب برگزار می‌شود. دو ممتحن در اتاق حضور دارند که یکی با داوطلبین صحبت می‌کند و دیگری فقط به صحبت‌ها گوش می‌دهد. این بخش آزمون ۴ بخش دارد و ۲۰% نمره کل را تشکیل می‌دهد.

 

منابع آزمون

 First Trainer

Common mistakes in first certificate and how to avoid them

Macmillan Publishing

 Objective First

 

CAEآزمون

همانند دو آزمون دیگر این آزمون بر اساس توانایی های اجتماعی-شناختی بررسی می شود و میزان قدرت زبانی فرد در موقعیت طبقه بندی میشود. مدت زمان این آزمون 4 ساعت می باشد و به C1, CEFR روزمره را می سنجد. اما سطح آزمون بر اساس

دو صورت کاغذی و کامپیوتری اجرا می شود. دارندگان مدرک این آزمون دارای مهارت زبانی مشابه با دارندگان مدرک آیلتس در بازه ی نمره 6.5 تا 8 هستند و میتوانند مدرک خود را به محل کار، تحصیل یا سازمان مهاجرت ارائه دهند. زمان ارزیابی بخش ریدینگ در این آزمون 90دقیقه بوده و شامل 8 بخش میباشد. بخش رایتینگ هم جمعا 90 دقیقه بوده و دارای 2 بخش میباشد. بخش اول اجباری است و شامل نوشتن یک انشا در پاسخ یک متن است. این متن می تواند مواردی چون: مقاله، بروشور و یا نامه ی رسمی یا غیررسمی باشد. در بخش دوم داوطلبان باید یکی از ۳ موضوع ارائه شده را انتخاب کنند. که معمولا شامل: نوشتن نامه، پروپوزال، گزارش است. بخش شنیداری در ۴۰ دقیقه برگزار می گردد و شامل ۳۰ سوال: یک بریده کوتاه از یک سخنرانی، یک مونولوگ طولانی، یک مصاحبه یا مکالمه و یک مونولوگ کوتاه در مورد یک محتوا است. ارزیابی مهارت اسپیکینگ هم به صورت رودررو در ۱۵ دقیقه برگزار می گردد و فرمت استاندارد آن به صورت ۲ شرکت کننده و ۲ ممتحن است. یکی از آنها نقش سنجش و مدیریت مکالمه را بر عهده دارد، در حالی که ممتحن دیگر تنها وظیفه ارزیابی زبان شرکت کنندگان در آزمون را دارد.

منابع آزمون

Cambridge English: Advanced (CAE(

Gold Experience

 Advanced Masterclass CAE New Edition

 Advanced Writing with English in Use CAE

Compact Advanced

Advanced trainer

Complete Advanced

CPEآزمون

قبولی در این آزمون به این معنی است که شما سطح انگلیسی مورد نیاز برای تحصیل یا کار در یک محیط حرفه ای یا دانشگاهی بسیار عالی را دارید. به عنوان مثال این مدرک برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی یا دکترا استفاده می شود. این آزمون بالاترین سطح آزمون های کمبریج را  دارد و نشان دهنده ی درک مطالب پیچیده، توانایی در مذاکرات در سطح بین المللی و صحبت و نوشتن در موضوعات پیچیده است. مدت زمان این آزمون 4 ساعت میباشد و مانند سایر آزمون ها به 2 صورت کاغذی یا کامپیوتری اجرا میشود. نمره دهی آزمون از نمره ۱ تا ۲۳۰ است اما شما تنها در صورتی می‌توانید کارنامه خود را دریافت کنید که نمره‌ای بالاتر از ۱۸۰ کسب کنید. این آزمون چهار مهارت مکالمه، نوشتن، خواندن و شنیدن شما را مورد سنجش قرار می‌دهد. مهارت ریدینگ، دارای 7 بخش، 53 سوال و 90 دقیقه است. قسمت رایتینگ، شامل 2 بخش 90 دقیقه ای است. در بخش لیستنینگ 4 قسمت وجود دارد که شامل 30 سوال و جمعا 40 دقیقه میباشد. مهارت اسپیکینگ هم در 3 بخش 16 دقیقه ای برگزار میشود.

 

منابع آزمون

Objective Proficiency

Cambridge English Proficiency

 Proficiency Masterclass

 Common Mistakes at Proficiency

.

 

big-ben

دوره مکالمه زبان انگلیسی با اساتید حرفه ای!

دوره آنلاین مکالمه زبان انگلیسی، به صورت آنلاین با تعیین سطح و تست 2 جلسه رایگان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

عبارات پرکاربرد انگلیسی ECC

عبارات پرکاربرد انگلیسی در سفر و مکالمه روزمره

در زبان انگلیسی همانند سایر زبانها جملات و عبارات پرکاربرد و روزمره برای استفاده در شرایط و موقعیت های مختلف وجود دارد که یادگیری آنها به شما در تقویت مهارت گفتاری کمک شایانی خواهد کرد. با استفاده از این عبارات پرکاربرد انگلیسی شما میتوانید همانند یک انگلیسی زبان بومی صحبت کنید. در ادامه به یک سری از این عبارات برای شرایط مختلف و پرکاربرد اشاره خواهیم کرد

ادامه مطلب »
گرامر زبان انگلیسی - ECC

آموزش گرامر زبان انگلیسی از صفر تا صد

یادگرفتن گرامر زبان انگلیسی یکی از مهمترین گامها برای درست و با اعتماد به نفس صحبت کردن به زبان انگلیسی است.  اگر به این نکته توجه کنید که با یادگرفتن گرامر مسیر یادگیری زبان انگلیسی کوتاه تر شده و اشتباه هات کمتری در ساخت جمله می کنید یادگیری آن برای شما شیرین می شود.

ادامه مطلب »
انگلیسی صحبت کنید - ECC

چگونه انگلیسی صحبت کنید؟ راهنمای کامل مکالمه روان زبان انگلیسی

آیا می خواهید یاد بگیرید چگونه انگلیسی را خوب صحبت کنید؟
این پست حاوی نکات ارزشمندی است که به شما کمک می کند یاد بگیرید چگونه انگلیسی را روان تر و در زمان کمتری صحبت کنید. برای بسیاری از ما صحبت کردن به یک زبان خارجی و به ویژه زبان انگلیسی رویایی دست نیافتنی و دشوار است. به امید محقق این رویای شیرین هزینه، وقت و انرژی بسیاری می گذاریم اما در نتیجه ممکن است در میان راه دلسرد شویم و عطای این رویا را به لقایش ببخشیم. برای صحبت کردن به زبان انگلیسی خوب و روان باید برخی نکات کلیدی را مدنظر قرار بدهید. ما مطمئن هستیم با درنظر گرفتن این نکات می توانید با تسلط خود بر زبان انگلیسی ( حتی هر زبان دیگری) دیگران را تحت تأثیر قرار دهید! پس در کنار ما و با ما بیاموزید!

ادامه مطلب »

دیدگاه شما

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *