امور اداری   ۷۰ ۲۰ ۹۱۰۰ (۰۲۱)

آدرس

امور اداری    ۷۰ ۲۰ ۹۱۰۰ (۰۲۱)

پارتنر مکالمه زبان

آیلتس یا سیستم جهانی ارزیابی زبان انگلیسی نام یک آزمون معتبر بین المللی است که در سراسر دنیا برگزار می شود. این آزمون درواقع نوع انگلیسی در مقابل آزمون تافل است که آزمونی آمریکایی به حساب می آید. نمره بندی آزمون آیلتس از 0 تا 9 می باشد که سطح نمره بالاتر از 6 نمره خوبی تلقی می شود. اکثر دانشگاه های معتبر نمره بالاتر از 6 در آزمون آکادمیک را قبول می کنند.
فهرست مطالب

آیلتس یا سیستم جهانی ارزیابی زبان انگلیسی نام یک آزمون معتبر بین المللی است که در سراسر دنیا برگزار می شود. این آزمون درواقع نوع انگلیسی در مقابل آزمون تافل است که آزمونی آمریکایی به حساب می آید. نمره بندی آزمون آیلتس از 0 تا 9 می باشد که سطح نمره بالاتر از 6 نمره خوبی تلقی می شود. اکثر دانشگاه های معتبر نمره بالاتر از 6 در آزمون آکادمیک را قبول می کنند.

این آزمون از 4 بخش شنیداری خواندن نوشتن و مکالمه تشکیل شده و نمره نهایی  میانگین نمرات کسب شده در این چهار مهارت می باشد

انواع آزمون آیلتس:

آزمون آیلتس آکادمیک (IELTS Academic)

 برای آن دسته از متقاضیانی است که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاتر دارند

آزمون آیلتس جنرال (IELTS General)

 یکی از کشورهای اروپایی را دارند برای آن دسته از متقاضیانی است که قصد مهاجرت به

آزمون آیلتس لایف اسکیلز

برای متقاضیان دریافت ویزا به عنوان عضوی از یک خانواده در انگلیس (IELTS Life Skills)

تاریخچه آزمون آیلتس:

تاریخچه بوجود آمدن آزمون آیلتس به سال 1980 برمی گردد. در آن سال  همکاری مرکز ارزیابی  زبان انگلیسی کمبریج و کنسولگری انگلیس و موسسه طرح توسعه دانشگاه ها و کالجهای استرالیا  با نام اتحادیه آزمونهای بومی دانشگاه کمبریج  منجر به شکل گیری آزمون آیلتس شد.

UCLES or University of Cambridge Local Examination Syndicate

 در سال 1980 این آزمون التس نامیده شد.

ELTS : the English Language Testing Service

 این آزمون شش حوضه را در زبان آموزان مورد سنجش قرار می داد. در 5 حوضه تخصصی در مورد علوم زیستی علوم  اجتماعی علوم طبیعی تکنولوژی و پزشکی. و حوضه ششم به ارزیابی مسایل کلی آموزشی می پرداخت. مشکلات لوجستیک مانع از این می شد که تعداد زیادی بتوانند در این آزمون شرکت کنند تنها 4 هزار نفر در سال 1981 و حدودا 10 هزار نفر در سال 1985 در این آزمون شرکت کردند. عدم برگزاری این آزمون بصورت بین المللی مشکل دیگر این آزمون بود.

بنابراین بنیانگذاران التس تا سال 1989 به توسعه این آزمون پرداخته و برای اولین بار در سال 1989 این آزمون به صورت بین المللی و  با نام آیلتس برگزار شد.

IELTS: the International English Language Testing System

در این آزمون چهار مهارت خواندن نوشتن گوش دادن و صحبت کردن در دونسخه عمومی و آکامیک مورد ارزیابی قرار می گرفت.

در آن زمان در قسمت خواندن و نوشتن زبان آموزان می توانستند بین سه حوضه علوم و تکنولوژی علوم زیستی و علوم اجتماعی گزینه نزدیک به رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند.

تا سال 1995 حدودا 210 مرکز در دنیا این آزمون را برگزار می کردن و 43 هزار متقاضی آزمون هرساله در این آزمون شرکت می کردند.

در سال 1995 دو تغییر مهم در آزمون آیلتس رخ داد. در آزمون مهارت خواندن و نوشتن  دیگر حوضه ها انتخابی نبود و زبان آموزان با هر رشته ای یک آزمون هماهنگ داشتند. البته کماکان این قسمتها در حوضه عمومی و آکادمیک متفاوت بودند. دوم اینکه زمان برگزاری آزمون مهارت صحبت کردن تغییر کرد و دیگر همزمان برگزار نمی شد

تلاشها برای توسعه این آزمون کماکان ادامه داشته است و در سال 2001 تغییراتی در آزمون مهارت صحبت کردن اعمال شد. زمان این آزمون کوتاه تر شد و معیارهای مشخصی برای نمره دادن به این مهارت طراحی شد.

در سال 2005 ارزیابی مهارت نوشتن دقییقتر شد و همچنین از اولین ورژن آزمون کامپیوتری در این سال رونمایی شد

در حال حاضر بیش از 2.5 میلیون زبان آموز از بیش از 140 کشور سالانه در این آزمون شرکت می کنند. این آزمون در بیش از 1100 مرکز در سراسر دنیا برگزار می شود. و در اکثر دانشگاه های معتبر دنیا پذیرفته شده است.

در سال 2015 یک ورژن بسیار ساده شده از این آزمون با عنوان آزمون مهارت های زندگی معرفی شد که تنها در دوبخش مهرت شنیداری و صحبت کردن برگزار می شود و حدودا 16-22 دقیقه زمان می برد.

برای موفقیت در آزمون آیلتس تنها مهارت های زبانی کافی نیست و زبان آموز باید در حوضه های مدیریت زمان  تصمیم گیری و … نیز مهارت داشته باشد. موسسه ای سی سی با برگزاری دوره های تخصصی پری آیلتس و آیلتس و برگزاری آزمون ماک زبان آموزان را برای کسب نمره قابل قبول در این آزمون آماده می کند. 

https://www.manhattanreview.com/

https://www.ielts.org/

big-ben

دوره مکالمه زبان انگلیسی با اساتید حرفه ای!

دوره آنلاین مکالمه زبان انگلیسی، به صورت آنلاین با تعیین سطح و تست 2 جلسه رایگان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

آزمون های بین المللی کمبریج

آزمون های زبان انگلیسی کمبریج استاندارد بوده و سالانه هزاران مرکز در کشورهای مختلف و برای اهداف مختلفی آن را برگزار می کنند. دریافت مدارک این آزمون ها برای دانشجویان و متقاضیان کار و مهاجرت ضروری است.
زمان مطالعه: 8 دقیقه

ادامه مطلب »
عبارات پرکاربرد انگلیسی ECC

عبارات پرکاربرد انگلیسی در سفر و مکالمه روزمره

در زبان انگلیسی همانند سایر زبانها جملات و عبارات پرکاربرد و روزمره برای استفاده در شرایط و موقعیت های مختلف وجود دارد که یادگیری آنها به شما در تقویت مهارت گفتاری کمک شایانی خواهد کرد. با استفاده از این عبارات پرکاربرد انگلیسی شما میتوانید همانند یک انگلیسی زبان بومی صحبت کنید. در ادامه به یک سری از این عبارات برای شرایط مختلف و پرکاربرد اشاره خواهیم کرد

ادامه مطلب »
گرامر زبان انگلیسی - ECC

آموزش گرامر زبان انگلیسی از صفر تا صد

یادگرفتن گرامر زبان انگلیسی یکی از مهمترین گامها برای درست و با اعتماد به نفس صحبت کردن به زبان انگلیسی است.  اگر به این نکته توجه کنید که با یادگرفتن گرامر مسیر یادگیری زبان انگلیسی کوتاه تر شده و اشتباه هات کمتری در ساخت جمله می کنید یادگیری آن برای شما شیرین می شود.

ادامه مطلب »

دیدگاه شما

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *